CSPSBULC18VAE-TP
CSPSBULC18VAE-TP MCC (Micro Commercial Components)
CSPSBULC18VAE(CSP0201).pdf
Виробник: MCC (Micro Commercial Components)
Description: TVS DIODE 18VWM 8VC CSP0201
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: 0201 (0603 Metric)
Mounting Type: Surface Mount
Type: Zener
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C (TJ)
Applications: General Purpose
Capacitance @ Frequency: 0.5pF @ 1MHz
Current - Peak Pulse (10/1000µs): 5A (8/20µs)
Voltage - Reverse Standoff (Typ): 18V (Max)
Supplier Device Package: CSP0201
Bidirectional Channels: 1
Voltage - Breakdown (Min): 19V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: 8V
Power - Peak Pulse: 35W