CTAC0603F-18NK Central Technologies
Виробник: Central Technologies
Description: SMD AIR CORE INDUCTOR
Tolerance: ±10%
Packaging: Bulk
Package / Case: Nonstandard
Size / Dimension: 0.079" L x 0.071" W (2.00mm x 1.80mm)
Type: Wirewound
Operating Temperature: -25°C ~ 85°C
DC Resistance (DCR): 12.8mOhm Max
Q @ Freq: 70 @ 300MHz
Frequency - Self Resonant: 2.5GHz
Material - Core: Air
Inductance Frequency - Test: 300 MHz
Height - Seated (Max): 0.079" (2.00mm)
Part Status: Last Time Buy
Inductance: 18 nH
Current Rating (Amps): 500 mA
на замовлення 20 шт:
Написати відгук
Description: SMD AIR CORE INDUCTOR, Tolerance: ±10%, Packaging: Bulk, Package / Case: Nonstandard, Size / Dimension: 0.079" L x 0.071" W (2.00mm x 1.80mm), Mounting Type: Surface Mount, Shielding: Unshielded, Type: Wirewound, Operating Temperature: -25°C ~ 85°C, DC Resistance (DCR): 12.8mOhm Max, Q @ Freq: 70 @ 300MHz, Frequency - Self Resonant: 2.5GHz, Material - Core: Air, Inductance Frequency - Test: 300 MHz, Height - Seated (Max): 0.079" (2.00mm), Part Status: Last Time Buy, Inductance: 18 nH, Current Rating (Amps): 500 mA.