CTCHCFW2630F-250M
CTCHCFW2630F-250M Central Technologies
Description: HIGH CURRENT POWER INDUCTOR
Tolerance: ±20%
Packaging: Bulk
Package / Case: Vertical, 8 PC Pin
Size / Dimension: 1.181" L x 1.039" W (30.00mm x 26.40mm)
Type: Wirewound
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C
DC Resistance (DCR): 4.1mOhm Max
Current - Saturation (Isat): 28A
Inductance Frequency - Test: 100 kHz
Supplier Device Package: Vertical, 8 PC Pin
Height - Seated (Max): 0.925" (23.50mm)
Inductance: 25 µH
Current Rating (Amps): 23 A
Написати відгук
Description: HIGH CURRENT POWER INDUCTOR, Tolerance: ±20%, Packaging: Bulk, Package / Case: Vertical, 8 PC Pin, Size / Dimension: 1.181" L x 1.039" W (30.00mm x 26.40mm), Mounting Type: Through Hole, Shielding: Shielded, Type: Wirewound, Operating Temperature: -40°C ~ 125°C, DC Resistance (DCR): 4.1mOhm Max, Current - Saturation (Isat): 28A, Inductance Frequency - Test: 100 kHz, Supplier Device Package: Vertical, 8 PC Pin, Height - Seated (Max): 0.925" (23.50mm), Inductance: 25 µH, Current Rating (Amps): 23 A.