CTCVCF-102J
CTCVCF-102J Central Technologies
ctcvcf.pdf
Виробник: Central Technologies
Description: AXIAL LEAD CLEAR POWER INDUCTOR
Tolerance: ±5%
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: Axial
Size / Dimension: 0.236" Dia x 0.630" L (6.00mm x 16.00mm)
Mounting Type: Through Hole
Shielding: Unshielded
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
DC Resistance (DCR): 4.2Ohm Max
Q @ Freq: 70 @ 252kHz
Frequency - Self Resonant: 720kHz
Current - Saturation (Isat): 490mA
Inductance Frequency - Test: 100 kHz
Supplier Device Package: Axial
Part Status: Active
Inductance: 1 mH
Current Rating (Amps): 400 mA
на замовлення 5 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 4
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: AXIAL LEAD CLEAR POWER INDUCTOR, Tolerance: ±5%, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: Axial, Size / Dimension: 0.236" Dia x 0.630" L (6.00mm x 16.00mm), Mounting Type: Through Hole, Shielding: Unshielded, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, DC Resistance (DCR): 4.2Ohm Max, Q @ Freq: 70 @ 252kHz, Frequency - Self Resonant: 720kHz, Current - Saturation (Isat): 490mA, Inductance Frequency - Test: 100 kHz, Supplier Device Package: Axial, Part Status: Active, Inductance: 1 mH, Current Rating (Amps): 400 mA.