CTDO3316PF-272HC
CTDO3316PF-272HC Central Technologies
ctdo3316f.pdf
Виробник: Central Technologies
Description: 2.7UH SMD HI-CUR POWER INDUCTOR
Tolerance: ±20%
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: Nonstandard
Size / Dimension: 0.520" L x 0.390" W (13.21mm x 9.91mm)
Type: Wirewound
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
DC Resistance (DCR): 12mOhm
Current - Saturation (Isat): 7A
Inductance Frequency - Test: 100 kHz
Height - Seated (Max): 0.250" (6.35mm)
Part Status: Active
Inductance: 2.7 µH
Current Rating (Amps): 6.6 A
на замовлення 750 шт:
Написати відгук
Description: 2.7UH SMD HI-CUR POWER INDUCTOR, Tolerance: ±20%, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: Nonstandard, Size / Dimension: 0.520" L x 0.390" W (13.21mm x 9.91mm), Mounting Type: Surface Mount, Shielding: Unshielded, Type: Wirewound, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, DC Resistance (DCR): 12mOhm, Current - Saturation (Isat): 7A, Inductance Frequency - Test: 100 kHz, Height - Seated (Max): 0.250" (6.35mm), Part Status: Active, Inductance: 2.7 µH, Current Rating (Amps): 6.6 A.