CTDO5040F-103M
CTDO5040F-103M Central Technologies
ctdo5040f.pdf
Виробник: Central Technologies
Description: 10UH SMD UNSHLD POWER INDUCTOR
Tolerance: ±20%
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: Nonstandard
Size / Dimension: 0.730" L x 0.600" W (18.54mm x 15.24mm)
Type: Wirewound
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
DC Resistance (DCR): 15mOhm Max
Current - Saturation (Isat): 16A
Inductance Frequency - Test: 100 kHz
Height - Seated (Max): 0.450" (11.43mm)
Part Status: Active
Inductance: 10 µH
Current Rating (Amps): 7.1 A
Написати відгук
Description: 10UH SMD UNSHLD POWER INDUCTOR, Tolerance: ±20%, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: Nonstandard, Size / Dimension: 0.730" L x 0.600" W (18.54mm x 15.24mm), Mounting Type: Surface Mount, Shielding: Unshielded, Type: Wirewound, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, DC Resistance (DCR): 15mOhm Max, Current - Saturation (Isat): 16A, Inductance Frequency - Test: 100 kHz, Height - Seated (Max): 0.450" (11.43mm), Part Status: Active, Inductance: 10 µH, Current Rating (Amps): 7.1 A.