CTDO5040F-473M
CTDO5040F-473M Central Technologies
ctdo5040f.pdf
Виробник: Central Technologies
Description: 47UH SMD UNSHLD POWER INDUCTOR
Tolerance: ±20%
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: Nonstandard
Size / Dimension: 0.730" L x 0.600" W (18.54mm x 15.24mm)
Type: Wirewound
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
DC Resistance (DCR): 55mOhm Max
Current - Saturation (Isat): 7A
Inductance Frequency - Test: 100 kHz
Height - Seated (Max): 0.450" (11.43mm)
Part Status: Active
Inductance: 47 µH
Current Rating (Amps): 3.5 A
Написати відгук
Description: 47UH SMD UNSHLD POWER INDUCTOR, Tolerance: ±20%, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: Nonstandard, Size / Dimension: 0.730" L x 0.600" W (18.54mm x 15.24mm), Mounting Type: Surface Mount, Shielding: Unshielded, Type: Wirewound, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, DC Resistance (DCR): 55mOhm Max, Current - Saturation (Isat): 7A, Inductance Frequency - Test: 100 kHz, Height - Seated (Max): 0.450" (11.43mm), Part Status: Active, Inductance: 47 µH, Current Rating (Amps): 3.5 A.