CTDSS0805F-102K
CTDSS0805F-102K Central Technologies
ctdss0805f.pdf
Виробник: Central Technologies
Description: 1000UH SMD SHIELDED PWR INDUCTOR
Packaging: Tape & Reel (TR)
Tolerance: ±10%
Package / Case: Nonstandard
Size / Dimension: 0.413" L x 0.315" W (10.50mm x 8.00mm)
Mounting Type: Surface Mount
Shielding: Shielded
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C
DC Resistance (DCR): 5Ohm Max
Q @ Freq: 35 @ 252kHz
Frequency - Self Resonant: 2.2MHz
Inductance Frequency - Test: 1 kHz
Height - Seated (Max): 0.189" (4.80mm)
Inductance: 1 mH
Current Rating (Amps): 150 mA
Написати відгук
Description: 1000UH SMD SHIELDED PWR INDUCTOR, Packaging: Tape & Reel (TR), Tolerance: ±10%, Package / Case: Nonstandard, Size / Dimension: 0.413" L x 0.315" W (10.50mm x 8.00mm), Mounting Type: Surface Mount, Shielding: Shielded, Operating Temperature: -40°C ~ 105°C, DC Resistance (DCR): 5Ohm Max, Q @ Freq: 35 @ 252kHz, Frequency - Self Resonant: 2.2MHz, Inductance Frequency - Test: 1 kHz, Height - Seated (Max): 0.189" (4.80mm), Inductance: 1 mH, Current Rating (Amps): 150 mA.