CTDSS0805F-121K
CTDSS0805F-121K Central Technologies
ctdss0805f.pdf
Виробник: Central Technologies
Description: 120UH SMD SHIELDED POWR INDUCTOR
Tolerance: ±10%
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: Nonstandard
Size / Dimension: 0.413" L x 0.315" W (10.50mm x 8.00mm)
Mounting Type: Surface Mount
Shielding: Shielded
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C
DC Resistance (DCR): 750mOhm Max
Q @ Freq: 42 @ 796kHz
Frequency - Self Resonant: 7MHz
Inductance Frequency - Test: 1 kHz
Height - Seated (Max): 0.189" (4.80mm)
Inductance: 120 µH
Current Rating (Amps): 450 mA
Написати відгук
Description: 120UH SMD SHIELDED POWR INDUCTOR, Tolerance: ±10%, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: Nonstandard, Size / Dimension: 0.413" L x 0.315" W (10.50mm x 8.00mm), Mounting Type: Surface Mount, Shielding: Shielded, Operating Temperature: -40°C ~ 105°C, DC Resistance (DCR): 750mOhm Max, Q @ Freq: 42 @ 796kHz, Frequency - Self Resonant: 7MHz, Inductance Frequency - Test: 1 kHz, Height - Seated (Max): 0.189" (4.80mm), Inductance: 120 µH, Current Rating (Amps): 450 mA.