CTDSS1005F-185K
CTDSS1005F-185K Central Technologies
ctdss1005f.pdf
Виробник: Central Technologies
Description: 1800UH SMD SHIELDED PWR INDUCTOR
Tolerance: ±10%
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: Nonstandard
Size / Dimension: 0.500" L x 0.394" W (12.70mm x 10.00mm)
Mounting Type: Surface Mount
Shielding: Shielded
Operating Temperature: -25°C ~ 105°C
DC Resistance (DCR): 5.7Ohm Max
Q @ Freq: 65 @ 252kHz
Frequency - Self Resonant: 1MHz
Inductance Frequency - Test: 1 kHz
Height - Seated (Max): 0.201" (5.10mm)
Inductance: 1.8 mH
Current Rating (Amps): 200 mA
Написати відгук
Description: 1800UH SMD SHIELDED PWR INDUCTOR, Tolerance: ±10%, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: Nonstandard, Size / Dimension: 0.500" L x 0.394" W (12.70mm x 10.00mm), Mounting Type: Surface Mount, Shielding: Shielded, Operating Temperature: -25°C ~ 105°C, DC Resistance (DCR): 5.7Ohm Max, Q @ Freq: 65 @ 252kHz, Frequency - Self Resonant: 1MHz, Inductance Frequency - Test: 1 kHz, Height - Seated (Max): 0.201" (5.10mm), Inductance: 1.8 mH, Current Rating (Amps): 200 mA.