CTGS137F-101K
CTGS137F-101K Central Technologies
ctgs137f.pdf
Виробник: Central Technologies
Description: 100UH SMD UNSHLD POWER INDUCTOR
Tolerance: ±10%
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: Nonstandard
Size / Dimension: 0.512" L x 0.512" W (13.00mm x 13.00mm)
Mounting Type: Surface Mount
Shielding: Unshielded
Type: Wirewound
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C
DC Resistance (DCR): 180mOhm
Q @ Freq: 25 @ 796kHz
Frequency - Self Resonant: 5.8MHz
Current - Saturation (Isat): 3A
Inductance Frequency - Test: 100 kHz
Height - Seated (Max): 0.287" (7.30mm)
Part Status: Active
Inductance: 100 µH
Current Rating (Amps): 1.9 A
на замовлення 5 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 3
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: 100UH SMD UNSHLD POWER INDUCTOR, Tolerance: ±10%, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: Nonstandard, Size / Dimension: 0.512" L x 0.512" W (13.00mm x 13.00mm), Mounting Type: Surface Mount, Shielding: Unshielded, Type: Wirewound, Operating Temperature: -40°C ~ 125°C, DC Resistance (DCR): 180mOhm, Q @ Freq: 25 @ 796kHz, Frequency - Self Resonant: 5.8MHz, Current - Saturation (Isat): 3A, Inductance Frequency - Test: 100 kHz, Height - Seated (Max): 0.287" (7.30mm), Part Status: Active, Inductance: 100 µH, Current Rating (Amps): 1.9 A.