CTGS137F-102K
CTGS137F-102K Central Technologies
ctgs137f.pdf
Виробник: Central Technologies
Description: 1.0MH SMD UNSHLD POWER INDUCTOR
Tolerance: ±10%
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: Nonstandard
Size / Dimension: 0.512" L x 0.512" W (13.00mm x 13.00mm)
Type: Wirewound
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C
DC Resistance (DCR): 1.6Ohm
Q @ Freq: 10 @ 252kHz
Frequency - Self Resonant: 1.4MHz
Current - Saturation (Isat): 1A
Inductance Frequency - Test: 100 kHz
Height - Seated (Max): 0.287" (7.30mm)
Part Status: Active
Inductance: 1 mH
Current Rating (Amps): 650 mA
на замовлення 5 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 3
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: 1.0MH SMD UNSHLD POWER INDUCTOR, Tolerance: ±10%, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: Nonstandard, Size / Dimension: 0.512" L x 0.512" W (13.00mm x 13.00mm), Mounting Type: Surface Mount, Shielding: Unshielded, Type: Wirewound, Operating Temperature: -40°C ~ 125°C, DC Resistance (DCR): 1.6Ohm, Q @ Freq: 10 @ 252kHz, Frequency - Self Resonant: 1.4MHz, Current - Saturation (Isat): 1A, Inductance Frequency - Test: 100 kHz, Height - Seated (Max): 0.287" (7.30mm), Part Status: Active, Inductance: 1 mH, Current Rating (Amps): 650 mA.