CTHSC1008F-R40L
CTHSC1008F-R40L Central Technologies
cthsc1008f.pdf
Виробник: Central Technologies
Description: 0.40UH SMD POWER INDUCTOR
Tolerance: ±15%
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: Nonstandard
Size / Dimension: 0.402" L x 0.315" W (10.20mm x 8.00mm)
Mounting Type: Surface Mount
Shielding: Shielded
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C
DC Resistance (DCR): 0.29Ohm
Current - Saturation (Isat): 25A
Inductance Frequency - Test: 100 kHz
Height - Seated (Max): 0.295" (7.50mm)
Part Status: Active
Inductance: 400 nH
Current Rating (Amps): 56 A
товару немає в наявності
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: 0.40UH SMD POWER INDUCTOR, Tolerance: ±15%, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: Nonstandard, Size / Dimension: 0.402" L x 0.315" W (10.20mm x 8.00mm), Mounting Type: Surface Mount, Shielding: Shielded, Operating Temperature: -40°C ~ 125°C, DC Resistance (DCR): 0.29Ohm, Current - Saturation (Isat): 25A, Inductance Frequency - Test: 100 kHz, Height - Seated (Max): 0.295" (7.50mm), Part Status: Active, Inductance: 400 nH, Current Rating (Amps): 56 A.