CTM1F-1R5J
CTM1F-1R5J Central Technologies
ctm1f.pdf
Виробник: Central Technologies
Description: 1.5UH AXIAL MOLDED INDUCTOR
Tolerance: ±5%
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: Axial
Size / Dimension: 0.095" Dia x 0.250" L (2.41mm x 6.35mm)
Type: Molded
Operating Temperature: -55°C ~ 105°C
DC Resistance (DCR): 220mOhm Max
Q @ Freq: 28 @ 7.9MHz
Frequency - Self Resonant: 140MHz
Material - Core: Ferrite
Inductance Frequency - Test: 7.9 MHz
Supplier Device Package: Axial
Part Status: Active
Inductance: 1.5 µH
Current Rating (Amps): 535 mA
на замовлення 25 шт:
Написати відгук
Description: 1.5UH AXIAL MOLDED INDUCTOR, Tolerance: ±5%, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: Axial, Size / Dimension: 0.095" Dia x 0.250" L (2.41mm x 6.35mm), Mounting Type: Through Hole, Shielding: Unshielded, Type: Molded, Operating Temperature: -55°C ~ 105°C, DC Resistance (DCR): 220mOhm Max, Q @ Freq: 28 @ 7.9MHz, Frequency - Self Resonant: 140MHz, Material - Core: Ferrite, Inductance Frequency - Test: 7.9 MHz, Supplier Device Package: Axial, Part Status: Active, Inductance: 1.5 µH, Current Rating (Amps): 535 mA.