CTS4F-121K
CTS4F-121K Central Technologies
cts4f.pdf
Виробник: Central Technologies
Description: 120UH XIALSHIELDED INDUCTOR
Tolerance: ±10%
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: Axial
Size / Dimension: 0.160" Dia x 0.449" L (4.06mm x 11.40mm)
Type: Molded
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
DC Resistance (DCR): 2.4Ohm Max
Q @ Freq: 65 @ 790kHz
Frequency - Self Resonant: 11MHz
Current - Saturation (Isat): 95mA
Inductance Frequency - Test: 1 kHz
Supplier Device Package: Axial
Part Status: Active
Inductance: 120 µH
Current Rating (Amps): 311 mA
на замовлення 100 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: 120UH XIALSHIELDED INDUCTOR, Tolerance: ±10%, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: Axial, Size / Dimension: 0.160" Dia x 0.449" L (4.06mm x 11.40mm), Mounting Type: Through Hole, Shielding: Shielded, Type: Molded, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, DC Resistance (DCR): 2.4Ohm Max, Q @ Freq: 65 @ 790kHz, Frequency - Self Resonant: 11MHz, Current - Saturation (Isat): 95mA, Inductance Frequency - Test: 1 kHz, Supplier Device Package: Axial, Part Status: Active, Inductance: 120 µH, Current Rating (Amps): 311 mA.