CTTF0402F-1N8B
CTTF0402F-1N8B Central Technologies
cttf0402f.pdf
Виробник: Central Technologies
Description: FIXED IND 1.8NH0.1NH SMD
Tolerance: ±0.1nH
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: 0402 (1005 Metric)
Size / Dimension: 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Mounting Type: Surface Mount
Shielding: Unshielded
Type: Thin Film
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
DC Resistance (DCR): 200mOhm Max
Q @ Freq: 13 @ 500MHz
Frequency - Self Resonant: 6GHz
Inductance Frequency - Test: 500 MHz
Supplier Device Package: 0402
Height - Seated (Max): 0.016" (0.40mm)
Part Status: Active
Inductance: 1.8 nH
Current Rating (Amps): 560 mA