CV115K14BL1
CV115K14BL1 Bourns Inc.
cv_series.pdf
Виробник: Bourns Inc.
Description: CV 115VRMS 14MM BULK L1
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: Disc 14mm
Mounting Type: Through Hole
Current - Surge: 4.5 kA
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C (TA)
Energy: 62J
Number of Circuits: 1
Varistor Voltage (Max): 198 V
Varistor Voltage (Min): 162 V
Varistor Voltage (Typ): 180 V
Maximum AC Volts: 115 V
Maximum DC Volts: 150 V
Capacitance @ Frequency: 1200 pF @ 1 kHz