CVCO45CL-0350-0460
CVCO45CL-0350-0460 Crystek Corporation
CVCO45CL-0350-0460.pdf
Виробник: Crystek Corporation
Description: VCO 405MHZ 0-5V 12.7MMX10.16MM
Packaging: Strip
Package / Case: 6-SMD, No Lead
Size / Dimension: 0.500" L x 0.400" W (12.70mm x 10.16mm)
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Voltage - Supply: 3V
Height: 0.165" (4.20mm)
Frequency Range: 350 ~ 460MHz
2nd Harmonic, Typ (dBc): -15
Frequency - Center: 405MHz
Icc Max: 15mA
Pushing (MHz/V): 2
Phase Noise Typ (dBc/Hz): -112
Power (dBm): 3 ±3
Tuning Voltage (VDC): 0 V ~ 5 V