CVCO55CL-0184-0190
CVCO55CL-0184-0190 Crystek Corporation
CVCO55CL-0184-0190.pdf
Виробник: Crystek Corporation
Description: VCO 187MHZ 0-5V 12.7MMX12.7MM
Packaging: Strip
Package / Case: 16-QFN, Variant
Size / Dimension: 0.500" L x 0.500" W (12.70mm x 12.70mm)
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Voltage - Supply: 5V
Height: 0.150" (3.81mm)
Frequency Range: 184 ~ 190MHz
2nd Harmonic, Typ (dBc): -15
Frequency - Center: 187MHz
Icc Max: 7mA
Pushing (MHz/V): 1
Phase Noise Typ (dBc/Hz): -112
Power (dBm): 0 ±3
Part Status: Active
Tuning Voltage (VDC): 0 V ~ 5 V