CVQ175K14BL1
CVQ175K14BL1 Bourns Inc.
cvq_series.pdf
Виробник: Bourns Inc.
Description: CVQ 175VRMS 14MM BULK L1
Packaging: Bulk
Package / Case: Disc 14mm
Mounting Type: Through Hole
Current - Surge: 6 kA
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C (TA)
Energy: 108J
Number of Circuits: 1
Varistor Voltage (Max): 297 V
Varistor Voltage (Min): 243 V
Varistor Voltage (Typ): 270 V
Maximum AC Volts: 175 V
Maximum DC Volts: 225 V
Capacitance @ Frequency: 800 pF @ 1 kHz