CVQ230K20BL1 Bourns Inc.
cvq_series.pdf
Виробник: Bourns Inc.
Description: CVQ 230VRMS 20MM BULK L1
Packaging: Bulk
Package / Case: Disc 20mm
Mounting Type: Through Hole
Current - Surge: 12 kA
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C (TA)
Energy: 280J
Part Status: Active
Number of Circuits: 1
Varistor Voltage (Max): 396 V
Varistor Voltage (Min): 324 V
Varistor Voltage (Typ): 360 V
Maximum AC Volts: 230 V
Maximum DC Volts: 300 V
Capacitance @ Frequency: 1100 pF @ 1 kHz