CVQ510K20BL1 Bourns Inc.
cvq_series.pdf
Виробник: Bourns Inc.
Description: CVQ 510VRMS 20MM BULK L1
Packaging: Bulk
Package / Case: Disc 20mm
Mounting Type: Through Hole
Current - Surge: 12 kA
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C (TA)
Energy: 520J
Number of Circuits: 1
Varistor Voltage (Max): 902 V
Varistor Voltage (Min): 738 V
Varistor Voltage (Typ): 820 V
Maximum AC Volts: 510 V
Maximum DC Volts: 670 V
Capacitance @ Frequency: 510 pF @ 1 kHz