CW252016-5R6J
CW252016-5R6J Bourns Inc.
CW252016.pdf
Виробник: Bourns Inc.
Description: FIXED IND 5.6UH 180MA 4.9OHM SMD
Packaging: Tape & Reel (TR)
Tolerance: ±5%
Package / Case: 1008 (2520 Metric)
Size / Dimension: 0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Mounting Type: Surface Mount
Shielding: Unshielded
Type: Drum Core, Wirewound
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C
DC Resistance (DCR): 4.9Ohm
Q @ Freq: 18 @ 7.9MHz
Frequency - Self Resonant: 40MHz
Material - Core: Ferrite
Inductance Frequency - Test: 7.9 MHz
Supplier Device Package: 1008 (2520 Metric)
Height - Seated (Max): 0.071" (1.80mm)
Part Status: Obsolete
Inductance: 5.6 µH
Current Rating (Amps): 180 mA
товару немає в наявності
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: FIXED IND 5.6UH 180MA 4.9OHM SMD, Packaging: Tape & Reel (TR), Tolerance: ±5%, Package / Case: 1008 (2520 Metric), Size / Dimension: 0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm), Mounting Type: Surface Mount, Shielding: Unshielded, Type: Drum Core, Wirewound, Operating Temperature: -40°C ~ 125°C, DC Resistance (DCR): 4.9Ohm, Q @ Freq: 18 @ 7.9MHz, Frequency - Self Resonant: 40MHz, Material - Core: Ferrite, Inductance Frequency - Test: 7.9 MHz, Supplier Device Package: 1008 (2520 Metric), Height - Seated (Max): 0.071" (1.80mm), Part Status: Obsolete, Inductance: 5.6 µH, Current Rating (Amps): 180 mA.