CWF1610A-8R2M
CWF1610A-8R2M Bourns Inc.
CWF1610A.pdf
Виробник: Bourns Inc.
Description: FIXED IND 8.2UH 300MA 1.68 OHM
Tolerance: ±20%
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: 0603 (1608 Metric)
Size / Dimension: 0.063" L x 0.039" W (1.60mm x 1.00mm)
Mounting Type: Surface Mount
Shielding: Unshielded
Type: Wirewound
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
DC Resistance (DCR): 1.68Ohm
Q @ Freq: 16 @ 7.9MHz
Frequency - Self Resonant: 40MHz
Ratings: AEC-Q200
Current - Saturation (Isat): 300mA
Material - Core: Ferrite
Inductance Frequency - Test: 7.9 MHz
Supplier Device Package: 0603
Height - Seated (Max): 0.043" (1.10mm)
Inductance: 8.2 µH
Current Rating (Amps): 300 mA
товару немає в наявності
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: FIXED IND 8.2UH 300MA 1.68 OHM, Tolerance: ±20%, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: 0603 (1608 Metric), Size / Dimension: 0.063" L x 0.039" W (1.60mm x 1.00mm), Mounting Type: Surface Mount, Shielding: Unshielded, Type: Wirewound, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, DC Resistance (DCR): 1.68Ohm, Q @ Freq: 16 @ 7.9MHz, Frequency - Self Resonant: 40MHz, Ratings: AEC-Q200, Current - Saturation (Isat): 300mA, Material - Core: Ferrite, Inductance Frequency - Test: 7.9 MHz, Supplier Device Package: 0603, Height - Seated (Max): 0.043" (1.10mm), Inductance: 8.2 µH, Current Rating (Amps): 300 mA.