CWS-1205A5M
CWS-1205A5M Diwell Electronics
cw_3w_6w(CWS-2405.1205A5M).pdf
Виробник: Diwell Electronics
Description: DC/DC CONVERTER 12V INPUT, 5V OU
Features: Remote On/Off
Packaging: Tube
Package / Case: 24-DIP Module, 8 Leads
Size / Dimension: 1.25" L x 0.80" W x 0.48" H (31.8mm x 20.3mm x 12.2mm)
Mounting Type: Through Hole
Type: Isolated Module
Operating Temperature: -40°C ~ 71°C
Applications: ITE (Commercial)
Voltage - Input (Max): 18V
Approval Agency: CE, FCC
Efficiency: 75%
Current - Output (Max): 1A
Voltage - Input (Min): 9V
Voltage - Output 1: 5V
Part Status: Active
Power (Watts): 5 W
Number of Outputs: 1
Voltage - Isolation: 1.5 kV
на замовлення 148 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: DC/DC CONVERTER 12V INPUT, 5V OU, Features: Remote On/Off, Packaging: Tube, Package / Case: 24-DIP Module, 8 Leads, Size / Dimension: 1.25" L x 0.80" W x 0.48" H (31.8mm x 20.3mm x 12.2mm), Mounting Type: Through Hole, Type: Isolated Module, Operating Temperature: -40°C ~ 71°C, Applications: ITE (Commercial), Voltage - Input (Max): 18V, Approval Agency: CE, FCC, Efficiency: 75%, Current - Output (Max): 1A, Voltage - Input (Min): 9V, Voltage - Output 1: 5V, Part Status: Active, Power (Watts): 5 W, Number of Outputs: 1, Voltage - Isolation: 1.5 kV.