CX0603MRX7R7BB563
CX0603MRX7R7BB563 Pulse Electronics
CX0603MRX7R7BB563
Виробник: Pulse Electronics
Description: CAP CER 0.056UF 16V X7R 0603
Packaging: Tape & Reel (TR)
Tolerance: ±20%
Features: Low ESL (X2Y)
Voltage - Rated: 16V
Package / Case: 0603 (1608 Metric)
Temperature Coefficient: X7R
Size / Dimension: 0.063" L x 0.033" W (1.60mm x 0.85mm)
Mounting Type: Surface Mount, MLCC
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Applications: Bypass, Decoupling
Thickness (Max): 0.030" (0.75mm)
Part Status: Active
Capacitance: 0.056 µF
товару немає в наявності
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: CAP CER 0.056UF 16V X7R 0603, Packaging: Tape & Reel (TR), Tolerance: ±20%, Features: Low ESL (X2Y), Voltage - Rated: 16V, Package / Case: 0603 (1608 Metric), Temperature Coefficient: X7R, Size / Dimension: 0.063" L x 0.033" W (1.60mm x 0.85mm), Mounting Type: Surface Mount, MLCC, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, Applications: Bypass, Decoupling, Thickness (Max): 0.030" (0.75mm), Part Status: Active, Capacitance: 0.056 µF.