D1MPC0402RR006FF-T10
D1MPC0402RR006FF-T10 Thin Film Technology Corp.
D1MPC Series.pdf
Виробник: Thin Film Technology Corp.
Description: RES 0.006 OHM 1% 1/3W 0402
Power (Watts): 0.333W, 1/3W
Tolerance: ±1%
Features: Anti-Sulfur, Current Sense
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: 0402 (1005 Metric)
Temperature Coefficient: ±100ppm/°C
Size / Dimension: 0.039" L x 0.022" W (1.00mm x 0.55mm)
Composition: Metal Foil
Operating Temperature: -55°C ~ 155°C
Number of Terminations: 2
Supplier Device Package: 0402
Height - Seated (Max): 0.014" (0.35mm)
Resistance: 6 mOhms
товару немає в наявності
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: RES 0.006 OHM 1% 1/3W 0402, Power (Watts): 0.333W, 1/3W, Tolerance: ±1%, Features: Anti-Sulfur, Current Sense, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: 0402 (1005 Metric), Temperature Coefficient: ±100ppm/°C, Size / Dimension: 0.039" L x 0.022" W (1.00mm x 0.55mm), Composition: Metal Foil, Operating Temperature: -55°C ~ 155°C, Number of Terminations: 2, Supplier Device Package: 0402, Height - Seated (Max): 0.014" (0.35mm), Resistance: 6 mOhms.