D2F-01L20 Omron Electronics Inc-EMC Div
D2F_0318_DS.pdf
Виробник: Omron Electronics Inc-EMC Div
Description: SWITCH SNAP ACTION SPDT 0.1A 30V
Packaging: Bulk
Current Rating (Amps): 100mA (DC)
Mounting Type: Through Hole
Circuit: SPDT
Switch Function: On-Mom
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Termination Style: PC Pin
Actuator Type: Lever, Roller
Operating Force: 80gf
Ingress Protection: IP40
Release Force: 5.000gf
Differential Travel: 0.020" (0.5mm)
Overtravel: 0.022" (0.55mm)
Part Status: Active
Voltage Rating - DC: 30 V
Operating Position: 0.512" (13.0mm)
Mechanical Life: 1,000,000 Cycles
Electrical Life: 30,000 Cycles
товару немає в наявності
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: SWITCH SNAP ACTION SPDT 0.1A 30V, Packaging: Bulk, Current Rating (Amps): 100mA (DC), Mounting Type: Through Hole, Circuit: SPDT, Switch Function: On-Mom, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Termination Style: PC Pin, Actuator Type: Lever, Roller, Operating Force: 80gf, Ingress Protection: IP40, Release Force: 5.000gf, Differential Travel: 0.020" (0.5mm), Overtravel: 0.022" (0.55mm), Part Status: Active, Voltage Rating - DC: 30 V, Operating Position: 0.512" (13.0mm), Mechanical Life: 1,000,000 Cycles, Electrical Life: 30,000 Cycles.