D2F-01L30-T Omron Electronics Inc-EMC Div
B036-E1.pdf
Виробник: Omron Electronics Inc-EMC Div
Description: SUBMINIATURE BASIC SWITCH
Packaging: Bulk
Current Rating (Amps): 3A (AC), 2A (DC)
Mounting Type: Through Hole
Circuit: SPDT
Switch Function: On-Mom
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Termination Style: PC Pin
Actuator Type: Lever, Simulated Roller
Operating Force: 55gf
Ingress Protection: IP40
Mechanical Life: 1,000,000 Cycles
Electrical Life: 100,000 Cycles
Release Force: 4gf
Differential Travel: 0.020" (0.5mm)
Overtravel: 0.020" (0.5mm)
Operating Position: 0.374" (9.5mm)
Voltage Rating - AC: 125 V
Voltage Rating - DC: 30 V
товару немає в наявності
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: SUBMINIATURE BASIC SWITCH, Packaging: Bulk, Current Rating (Amps): 3A (AC), 2A (DC), Mounting Type: Through Hole, Circuit: SPDT, Switch Function: On-Mom, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Termination Style: PC Pin, Actuator Type: Lever, Simulated Roller, Operating Force: 55gf, Ingress Protection: IP40, Mechanical Life: 1,000,000 Cycles, Electrical Life: 100,000 Cycles, Release Force: 4gf, Differential Travel: 0.020" (0.5mm), Overtravel: 0.020" (0.5mm), Operating Position: 0.374" (9.5mm), Voltage Rating - AC: 125 V, Voltage Rating - DC: 30 V.