D3V-016-2A3
D3V-016-2A3 Omron Electronics Inc-EMC Div
en-d3v-01.pdf
Виробник: Omron Electronics Inc-EMC Div
Description: SWITCH SNAP SPST-NC 100MA 125V
Packaging: Bulk
Current Rating (Amps): 100mA (AC/DC)
Mounting Type: Chassis Mount
Circuit: SPST-NC
Switch Function: On-Mom
Operating Temperature: -25°C ~ 85°C
Termination Style: Solder, Quick Connect - 0.187" (4.7mm)
Ingress Protection: IP40
Pretravel: 0.157" (4.0mm)
Differential Travel: 0.060" (1.5mm)
Overtravel: 0.062" (1.6mm)
Operating Position: 0.815" (20.7mm)
Part Status: Active
Voltage Rating - AC: 125 V
Voltage Rating - DC: 30 V
на замовлення 15 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Написати відгук
Description: SWITCH SNAP SPST-NC 100MA 125V, Packaging: Bulk, Current Rating (Amps): 100mA (AC/DC), Mounting Type: Chassis Mount, Circuit: SPST-NC, Switch Function: On-Mom, Operating Temperature: -25°C ~ 85°C, Termination Style: Solder, Quick Connect - 0.187" (4.7mm), Actuator Type: Lever, Roller, Operating Force: 30gf, Ingress Protection: IP40, Pretravel: 0.157" (4.0mm), Differential Travel: 0.060" (1.5mm), Overtravel: 0.062" (1.6mm), Operating Position: 0.815" (20.7mm), Part Status: Active, Voltage Rating - AC: 125 V, Voltage Rating - DC: 30 V.