D3V-11G3-1C4-K
D3V-11G3-1C4-K Omron Electronics Inc-EMC Div
B103-E1.pdf
Виробник: Omron Electronics Inc-EMC Div
Description: SWITCH SNAP ACTION SPDT 11A 250V
Packaging: Bulk
Current Rating (Amps): 11A (AC), 100mA (DC)
Mounting Type: Chassis Mount
Circuit: SPDT
Switch Function: On-Mom
Operating Temperature: -25°C ~ 105°C
Termination Style: Quick Connect - 0.250" (6.3mm)
Actuator Type: Lever, Straight
Operating Force: 35gf
Ingress Protection: IP40
Mechanical Life: 10,000,000 Cycles
Electrical Life: 200,000 Cycles
Pretravel: 0.354" (9.0mm)
Differential Travel: 0.080" (2.0mm)
Overtravel: 0.125" (3.2mm)
Operating Position: 0.600" (15.2mm)
Part Status: Active
Voltage Rating - AC: 250 V
Voltage Rating - DC: 125 V
на замовлення 189 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 2
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: SWITCH SNAP ACTION SPDT 11A 250V, Packaging: Bulk, Current Rating (Amps): 11A (AC), 100mA (DC), Mounting Type: Chassis Mount, Circuit: SPDT, Switch Function: On-Mom, Operating Temperature: -25°C ~ 105°C, Termination Style: Quick Connect - 0.250" (6.3mm), Actuator Type: Lever, Straight, Operating Force: 35gf, Ingress Protection: IP40, Mechanical Life: 10,000,000 Cycles, Electrical Life: 200,000 Cycles, Pretravel: 0.354" (9.0mm), Differential Travel: 0.080" (2.0mm), Overtravel: 0.125" (3.2mm), Operating Position: 0.600" (15.2mm), Part Status: Active, Voltage Rating - AC: 250 V, Voltage Rating - DC: 125 V.