D3V-11G5-1C23-K
D3V-11G5-1C23-K Omron Electronics Inc-EMC Div
en-d3v-01.pdf
Виробник: Omron Electronics Inc-EMC Div
Description: SWITCH SNAP ACTION SPDT 11A 250V
Packaging: Bulk
Current Rating (Amps): 11A (AC), 6A (DC)
Mounting Type: Chassis Mount
Circuit: SPDT
Switch Function: On-Mom
Operating Temperature: -25°C ~ 105°C
Termination Style: Quick Connect - 0.187" (4.7mm)
Actuator Type: Lever, Roller
Operating Force: 60gf
Ingress Protection: IP40
Release Force: 6.118gf
Pretravel: 0.063" (1.6mm)
Differential Travel: 0.020" (0.5mm)
Overtravel: 0.031" (0.79mm)
Operating Position: 0.815" (20.7mm)
Part Status: Active
Voltage Rating - AC: 250 V
Voltage Rating - DC: 30 V
на замовлення 86 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 2
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: SWITCH SNAP ACTION SPDT 11A 250V, Packaging: Bulk, Current Rating (Amps): 11A (AC), 6A (DC), Mounting Type: Chassis Mount, Circuit: SPDT, Switch Function: On-Mom, Operating Temperature: -25°C ~ 105°C, Termination Style: Quick Connect - 0.187" (4.7mm), Actuator Type: Lever, Roller, Operating Force: 60gf, Ingress Protection: IP40, Release Force: 6.118gf, Pretravel: 0.063" (1.6mm), Differential Travel: 0.020" (0.5mm), Overtravel: 0.031" (0.79mm), Operating Position: 0.815" (20.7mm), Part Status: Active, Voltage Rating - AC: 250 V, Voltage Rating - DC: 30 V.