D3V-16G4M-2C25-K
D3V-16G4M-2C25-K Omron Electronics Inc-EMC Div
B103-E1.pdf
Виробник: Omron Electronics Inc-EMC Div
Description: SWITCH SNAP ACT SPST-NC 16A 250V
Packaging: Bulk
Current Rating (Amps): 16A (AC), 10A (DC)
Mounting Type: Chassis Mount
Circuit: SPST-NC
Switch Function: On-Mom
Operating Temperature: -25°C ~ 105°C
Termination Style: Quick Connect - 0.187" (4.7mm)
Actuator Type: Lever, Simulated Roller
Operating Force: 125gf
Ingress Protection: IP40
Release Force: 14gf
Pretravel: 0.157" (4.0mm)
Differential Travel: 0.031" (0.8mm)
Overtravel: 0.062" (1.6mm)
Operating Position: 0.738" (18.7mm)
Part Status: Active
Voltage Rating - AC: 250 V
Voltage Rating - DC: 30 V
на замовлення 80 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 2
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: SWITCH SNAP ACT SPST-NC 16A 250V, Packaging: Bulk, Current Rating (Amps): 16A (AC), 10A (DC), Mounting Type: Chassis Mount, Circuit: SPST-NC, Switch Function: On-Mom, Operating Temperature: -25°C ~ 105°C, Termination Style: Quick Connect - 0.187" (4.7mm), Actuator Type: Lever, Simulated Roller, Operating Force: 125gf, Ingress Protection: IP40, Release Force: 14gf, Pretravel: 0.157" (4.0mm), Differential Travel: 0.031" (0.8mm), Overtravel: 0.062" (1.6mm), Operating Position: 0.738" (18.7mm), Part Status: Active, Voltage Rating - AC: 250 V, Voltage Rating - DC: 30 V.