D3V-62-1A4
D3V-62-1A4 Omron Electronics Inc-EMC Div
en-d3v-01.pdf
Виробник: Omron Electronics Inc-EMC Div
Description: SWITCH SNAP ACTION SPDT 6A 250V
Packaging: Bulk
Current Rating (Amps): 6A (AC), 400mA (DC)
Mounting Type: Chassis Mount
Circuit: SPDT
Switch Function: On-Mom
Operating Temperature: -25°C ~ 105°C
Termination Style: Solder, Quick Connect - 0.187" (4.7mm)
Actuator Type: Lever, Straight
Operating Force: 60gf
Ingress Protection: IP40
Release Force: 6.118gf
Pretravel: 0.157" (4.0mm)
Differential Travel: 0.060" (1.5mm)
Overtravel: 0.062" (1.6mm)
Operating Position: 0.600" (15.2mm)
Part Status: Active
Voltage Rating - AC: 250 V
Voltage Rating - DC: 125 V
на замовлення 100 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: SWITCH SNAP ACTION SPDT 6A 250V, Packaging: Bulk, Current Rating (Amps): 6A (AC), 400mA (DC), Mounting Type: Chassis Mount, Circuit: SPDT, Switch Function: On-Mom, Operating Temperature: -25°C ~ 105°C, Termination Style: Solder, Quick Connect - 0.187" (4.7mm), Actuator Type: Lever, Straight, Operating Force: 60gf, Ingress Protection: IP40, Release Force: 6.118gf, Pretravel: 0.157" (4.0mm), Differential Travel: 0.060" (1.5mm), Overtravel: 0.062" (1.6mm), Operating Position: 0.600" (15.2mm), Part Status: Active, Voltage Rating - AC: 250 V, Voltage Rating - DC: 125 V.