D3V-62-2C24
D3V-62-2C24 Omron Electronics Inc-EMC Div
B103-E1.pdf
Виробник: Omron Electronics Inc-EMC Div
Description: SWITCH SNAP ACT SPST-NC 6A 250V
Packaging: Bulk
Current Rating (Amps): 6A (AC), 400mA (DC)
Mounting Type: Chassis Mount
Circuit: SPST-NC
Switch Function: On-Mom
Operating Temperature: -25°C ~ 105°C
Termination Style: Quick Connect - 0.187" (4.7mm)
Release Force: 6.118gf
Pretravel: 0.157" (4.0mm)
Differential Travel: 0.060" (1.5mm)
Overtravel: 0.062" (1.6mm)
Part Status: Active
Voltage Rating - AC: 250 V
Voltage Rating - DC: 125 V
Operating Position: 0.600" (15.2mm)
Mechanical Life: 10,000,000 Cycles
Electrical Life: 500,000 Cycles
на замовлення 83 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 4
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: SWITCH SNAP ACT SPST-NC 6A 250V, Packaging: Bulk, Current Rating (Amps): 6A (AC), 400mA (DC), Mounting Type: Chassis Mount, Circuit: SPST-NC, Switch Function: On-Mom, Operating Temperature: -25°C ~ 105°C, Termination Style: Quick Connect - 0.187" (4.7mm), Actuator Type: Lever, Straight, Operating Force: 60gf, Ingress Protection: IP40, Release Force: 6.118gf, Pretravel: 0.157" (4.0mm), Differential Travel: 0.060" (1.5mm), Overtravel: 0.062" (1.6mm), Part Status: Active, Voltage Rating - AC: 250 V, Voltage Rating - DC: 125 V, Operating Position: 0.600" (15.2mm), Mechanical Life: 10,000,000 Cycles, Electrical Life: 500,000 Cycles.