D42-40-01-N0
D42-40-01-N0 KUBARA LAMINA
KKD4240.pdf
Виробник: KUBARA LAMINA
Category: Stud mounting universal diodes
Description: Diode: rectifying; 100V; 40A; cathode to stud; DO5; M6; screw type
Mounting: screw type
Case: DO5
Fastening thread: M6
Type of diode: rectifying
Max. forward voltage: 1.4V
Load current: 40A
Max. load current: 68.2A
Max. off-state voltage: 0.1kV
Max. forward impulse current: 0.6kA
Semiconductor structure: cathode to stud
на замовлення 37 шт:
термін постачання 14-30 дні (днів)
Кількість Ціна
Відгуки про товар
Написати відгук
Category: Stud mounting universal diodes, Description: Diode: rectifying; 100V; 40A; cathode to stud; DO5; M6; screw type, Mounting: screw type, Case: DO5, Fastening thread: M6, Type of diode: rectifying, Max. forward voltage: 1.4V, Load current: 40A, Max. load current: 68.2A, Max. off-state voltage: 0.1kV, Max. forward impulse current: 0.6kA, Semiconductor structure: cathode to stud.