D42-40-04-N0
D42-40-04-N0 KUBARA LAMINA
Category: Stud mounting universal diodes
Description: Diode: rectifying; 400V; 40A; cathode to stud; DO5; M6; screw type
Type of diode: rectifying
Max. forward voltage: 1.4V
Load current: 40A
Max. load current: 68.2A
Max. off-state voltage: 0.4kV
Max. forward impulse current: 0.6kA
Semiconductor structure: cathode to stud
на замовлення 50 шт:
термін постачання 14-30 дні (днів)
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 2
Відгуки про товар
Написати відгук
Category: Stud mounting universal diodes, Description: Diode: rectifying; 400V; 40A; cathode to stud; DO5; M6; screw type, Mounting: screw type, Case: DO5, Fastening thread: M6, Type of diode: rectifying, Max. forward voltage: 1.4V, Load current: 40A, Max. load current: 68.2A, Max. off-state voltage: 0.4kV, Max. forward impulse current: 0.6kA, Semiconductor structure: cathode to stud.