D42-40-16-R0
D42-40-16-R0 KUBARA LAMINA
Виробник: KUBARA LAMINA
Category: Stud mounting universal diodes
Description: Diode: rectifying; 1.6kV; 40A; anode to stud; DO5; M6; screw type
Type of diode: rectifying
Max. forward voltage: 1.4V
Load current: 40A
Max. load current: 68.2A
Max. off-state voltage: 1.6kV
Max. forward impulse current: 0.6kA
Semiconductor structure: anode to stud
на замовлення 60 шт:
Написати відгук
Category: Stud mounting universal diodes, Description: Diode: rectifying; 1.6kV; 40A; anode to stud; DO5; M6; screw type, Mounting: screw type, Case: DO5, Fastening thread: M6, Type of diode: rectifying, Max. forward voltage: 1.4V, Load current: 40A, Max. load current: 68.2A, Max. off-state voltage: 1.6kV, Max. forward impulse current: 0.6kA, Semiconductor structure: anode to stud.