DB12-35-230
DB12-35-230 Acopian Power Supplies
Features: Adjustable Output
Size / Dimension: 3.53" L x 2.53" W x 1.65" H (89.7mm x 64.3mm x 41.9mm)
Mounting Type: Chassis Mount
Voltage - Input: 210 ~ 250 VAC
Type: Enclosed
Operating Temperature: -20°C ~ 71°C
Applications: ITE (Commercial)
Approval Agency: CE, cURus
Voltage - Output 1: 12V
Voltage - Output 2: -12V
Number of Outputs: 2
Current - Output 1: 350 mA
Current - Output 2: 350 mA
Написати відгук
Description: AC/DC CONVERTER, Packaging: Bulk, Features: Adjustable Output, Size / Dimension: 3.53" L x 2.53" W x 1.65" H (89.7mm x 64.3mm x 41.9mm), Mounting Type: Chassis Mount, Voltage - Input: 210 ~ 250 VAC, Type: Enclosed, Operating Temperature: -20°C ~ 71°C, Applications: ITE (Commercial), Approval Agency: CE, cURus, Voltage - Output 1: 12V, Voltage - Output 2: -12V, Number of Outputs: 2, Current - Output 1: 350 mA, Current - Output 2: 350 mA.