DC025CL-M OmniOn Power™
DC025_Dual-Output-Series.pdf
Виробник: OmniOn Power™
Description: DC DC CONVERTER +/-15V 25W
Features: Remote On/Off, OCP, OVP
Packaging: Bulk
Package / Case: 8-DIP Module
Size / Dimension: 2.80" L x 2.40" W x 0.50" H (71.1mm x 61.0mm x 12.7mm)
Mounting Type: Through Hole
Type: Isolated Module
Operating Temperature: -40°C ~ 100°C
Applications: ITE (Commercial)
Voltage - Input (Max): 36V
Efficiency: 82%
Current - Output (Max): 830mA, 830mA
Voltage - Input (Min): 18V
Voltage - Output 1: 15V
Voltage - Output 2: -15V
Control Features: Enable, Active Low
Part Status: Obsolete
Power (Watts): 25 W
Number of Outputs: 2
Voltage - Isolation: 500 V
товару немає в наявності
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: DC DC CONVERTER +/-15V 25W, Features: Remote On/Off, OCP, OVP, Packaging: Bulk, Package / Case: 8-DIP Module, Size / Dimension: 2.80" L x 2.40" W x 0.50" H (71.1mm x 61.0mm x 12.7mm), Mounting Type: Through Hole, Type: Isolated Module, Operating Temperature: -40°C ~ 100°C, Applications: ITE (Commercial), Voltage - Input (Max): 36V, Efficiency: 82%, Current - Output (Max): 830mA, 830mA, Voltage - Input (Min): 18V, Voltage - Output 1: 15V, Voltage - Output 2: -15V, Control Features: Enable, Active Low, Part Status: Obsolete, Power (Watts): 25 W, Number of Outputs: 2, Voltage - Isolation: 500 V.