DCD300P120T400A40
DCD300P120T400A40 Vicor Corporation
DCM4623xD2J13D0yzz_ds.pdf
Виробник: Vicor Corporation
Description: EVAL BRD FOR DCM300P120T400A40
Packaging: Box
Voltage - Output: 12V
Voltage - Input: 180V ~ 420V
Current - Output: 33.4A
Regulator Topology: Buck
Board Type: Fully Populated
Utilized IC / Part: DCM300P120x400A40
Supplied Contents: Board(s)
Main Purpose: DC/DC, Step Down
Outputs and Type: 1, Isolated
Power - Output: 400 W