DD340N18S INFINEON TECHNOLOGIES
DD340N18S.pdf
Виробник: INFINEON TECHNOLOGIES
Category: Diode modules
Description: Module: diode; double series; 1.8kV; If: 330A; BG-PB50SB-1; screw
Semiconductor structure: double series
Type of semiconductor module: diode
Electrical mounting: screw
Mechanical mounting: screw
Max. forward voltage: 1.31V
Load current: 330A
Max. off-state voltage: 1.8kV