DEP1016NP-270PB Sumida America Components Inc.
Packaging: Box
Tolerance: ±25%
Package / Case: Radial
Size / Dimension: 0.571" L x 0.398" W (14.50mm x 10.10mm)
Type: Molded
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C
DC Resistance (DCR): 13.8mOhm Max
Current - Saturation (Isat): 6.6A
Material - Core: Ferrite
Inductance Frequency - Test: 1 kHz
Supplier Device Package: Radial
Height - Seated (Max): 0.630" (16.00mm)
Inductance: 27 µH
Current Rating (Amps): 7.5 A
Написати відгук
Description: INDUCTOR, Packaging: Box, Tolerance: ±25%, Package / Case: Radial, Size / Dimension: 0.571" L x 0.398" W (14.50mm x 10.10mm), Mounting Type: Through Hole, Shielding: Shielded, Type: Molded, Operating Temperature: -40°C ~ 105°C, DC Resistance (DCR): 13.8mOhm Max, Current - Saturation (Isat): 6.6A, Material - Core: Ferrite, Inductance Frequency - Test: 1 kHz, Supplier Device Package: Radial, Height - Seated (Max): 0.630" (16.00mm), Inductance: 27 µH, Current Rating (Amps): 7.5 A.