DF1-11P-2.5DSA(05) Hirose Electric Co Ltd
Виробник: Hirose Electric Co Ltd
Description: CONN HEADER VERT 11POS 2.5MM
Packaging: Bag
Connector Type: Header
Voltage Rating: 250V
Current Rating (Amps): 3A
Mounting Type: Through Hole
Number of Positions: 11
Number of Rows: 1
Style: Board to Cable/Wire
Operating Temperature: -30°C ~ 85°C
Contact Type: Male Pin
Fastening Type: Friction Lock
Number of Positions Loaded: All
Termination: Solder
Material Flammability Rating: UL94 V-0
Contact Material: Brass
Insulation Color: Brown
Pitch - Mating: 0.098" (2.50mm)
Contact Finish - Mating: Tin
Contact Finish Thickness - Mating: 39.4µin (1.00µm)
Contact Finish - Post: Tin
Contact Shape: Square
Contact Length - Post: 0.118" (3.00mm)
Insulation Height: 0.295" (7.50mm)
Shrouding: Shrouded - 1 Wall
Overall Contact Length: 0.394" (10.00mm)
Insulation Material: Polyamide (PA), Nylon
Contact Length - Mating: 0.177" (4.50mm)
товару немає в наявності
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: CONN HEADER VERT 11POS 2.5MM, Packaging: Bag, Connector Type: Header, Voltage Rating: 250V, Current Rating (Amps): 3A, Mounting Type: Through Hole, Number of Positions: 11, Number of Rows: 1, Style: Board to Cable/Wire, Operating Temperature: -30°C ~ 85°C, Contact Type: Male Pin, Fastening Type: Friction Lock, Number of Positions Loaded: All, Termination: Solder, Material Flammability Rating: UL94 V-0, Contact Material: Brass, Insulation Color: Brown, Pitch - Mating: 0.098" (2.50mm), Contact Finish - Mating: Tin, Contact Finish Thickness - Mating: 39.4µin (1.00µm), Contact Finish - Post: Tin, Contact Shape: Square, Contact Length - Post: 0.118" (3.00mm), Insulation Height: 0.295" (7.50mm), Shrouding: Shrouded - 1 Wall, Overall Contact Length: 0.394" (10.00mm), Insulation Material: Polyamide (PA), Nylon, Contact Length - Mating: 0.177" (4.50mm).