DF11-10DP-2DSA(80)
DF11-10DP-2DSA(80) Hirose Electric Co Ltd
document?clcode=&productname=&series=DF11&documenttype=Catalog&lang=en&documentid=en_DF11_CAT
Виробник: Hirose Electric Co Ltd
Description: CONN HEADER VERT 10POS 2MM
Packaging: Bag
Connector Type: Header
Voltage Rating: 250V
Current Rating (Amps): 2A
Mounting Type: Through Hole
Number of Positions: 10
Number of Rows: 2
Style: Board to Board or Cable
Operating Temperature: -30°C ~ 85°C
Contact Type: Male Pin
Fastening Type: Detent Lock
Number of Positions Loaded: All
Termination: Solder
Material Flammability Rating: UL94 V-0
Contact Material: Brass
Insulation Color: White
Pitch - Mating: 0.079" (2.00mm)
Contact Finish - Mating: Tin
Contact Finish - Post: Tin
Part Status: Obsolete
Contact Shape: Square
Contact Length - Post: 0.118" (3.00mm)
Insulation Height: 0.260" (6.60mm)
Shrouding: Shrouded - 4 Wall
Overall Contact Length: 0.299" (7.60mm)
Insulation Material: Polyamide (PA), Nylon
Row Spacing - Mating: 0.079" (2.00mm)
Contact Length - Mating: 0.118" (3.00mm)
товару немає в наявності
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: CONN HEADER VERT 10POS 2MM, Packaging: Bag, Connector Type: Header, Voltage Rating: 250V, Current Rating (Amps): 2A, Mounting Type: Through Hole, Number of Positions: 10, Number of Rows: 2, Style: Board to Board or Cable, Operating Temperature: -30°C ~ 85°C, Contact Type: Male Pin, Fastening Type: Detent Lock, Number of Positions Loaded: All, Termination: Solder, Material Flammability Rating: UL94 V-0, Contact Material: Brass, Insulation Color: White, Pitch - Mating: 0.079" (2.00mm), Contact Finish - Mating: Tin, Contact Finish - Post: Tin, Part Status: Obsolete, Contact Shape: Square, Contact Length - Post: 0.118" (3.00mm), Insulation Height: 0.260" (6.60mm), Shrouding: Shrouded - 4 Wall, Overall Contact Length: 0.299" (7.60mm), Insulation Material: Polyamide (PA), Nylon, Row Spacing - Mating: 0.079" (2.00mm), Contact Length - Mating: 0.118" (3.00mm).