DF2117RVPBG20HV
DF2117RVPBG20HV Renesas Electronics Corporation
h8s2117-group-hardware-manual
Виробник: Renesas Electronics Corporation
Description: IC MCU 16BIT 160KB FLSH 176LFBGA
Packaging: Tray
Package / Case: 176-LFBGA
Mounting Type: Surface Mount
Speed: 20MHz
Program Memory Size: 160KB (160K x 8)
RAM Size: 8K x 8
Operating Temperature: -20°C ~ 75°C (TA)
Oscillator Type: External
Program Memory Type: FLASH
Core Processor: H8S/2600
Data Converters: A/D 16x10b
Core Size: 16-Bit
Voltage - Supply (Vcc/Vdd): 3V ~ 3.6V