DF2128FA16LG
DF2128FA16LG Renesas Electronics Corporation
DF2128.pdf
Виробник: Renesas Electronics Corporation
Description: IC MCU 16BIT 128KB FLASH 64QFP
Packaging: Bulk
Package / Case: 64-BQFP
Mounting Type: Surface Mount
Speed: 16MHz
Program Memory Size: 128KB (128K x 8)
RAM Size: 4K x 8
Operating Temperature: -20°C ~ 75°C (TA)
Oscillator Type: Internal
Program Memory Type: FLASH
Core Processor: H8S/2000
Data Converters: A/D 8x10b
Core Size: 16-Bit
Voltage - Supply (Vcc/Vdd): 4.5V ~ 5.5V