DF2132FA20
DF2132FA20 Renesas Electronics Corporation
DF2132.pdf
Виробник: Renesas Electronics Corporation
Description: IC MCU 16BIT 64KB FLASH 80QFP
Packaging: Bulk
Package / Case: 80-BQFP
Mounting Type: Surface Mount
Speed: 20MHz
Program Memory Size: 64KB (64K x 8)
RAM Size: 2K x 8
Operating Temperature: -20°C ~ 75°C (TA)
Oscillator Type: Internal
Program Memory Type: FLASH
Core Processor: H8S/2000
Data Converters: A/D 8x10b; D/A 2x8b
Core Size: 16-Bit
Voltage - Supply (Vcc/Vdd): 4V ~ 5.5V