DF2138RFA20JV
DF2138RFA20JV Renesas Electronics Corporation
H8S-2138-H8S-2134.pdf
Виробник: Renesas Electronics Corporation
Description: IC MCU 16BIT 128KB FLASH 80QFP
Mounting Type: Surface Mount
Speed: 20MHz
Program Memory Size: 128KB (128K x 8)
RAM Size: 4K x 8
Operating Temperature: -20°C ~ 75°C (TA)
Oscillator Type: External
Core Size: 16-Bit
Voltage - Supply (Vcc/Vdd): 2.7V ~ 3.6V