DF22-2P-7.92DS(53)
DF22-2P-7.92DS(53) Hirose Electric Co Ltd
Виробник: Hirose Electric Co Ltd
Description: CONN HEADER R/A 2POS 7.92MM
Features: Board Guide
Packaging: Bag
Connector Type: Header
Voltage Rating: 1000VAC/DC
Current Rating (Amps): Varies by Wire Gauge
Mounting Type: Through Hole, Right Angle
Number of Positions: 2
Number of Rows: 1
Style: Board to Cable/Wire
Operating Temperature: -55°C ~ 85°C
Contact Type: Male Pin
Fastening Type: Latch Holder
Number of Positions Loaded: All
Termination: Solder
Material Flammability Rating: UL94 V-0
Contact Material: Copper Alloy
Insulation Color: Beige
Pitch - Mating: 0.312" (7.92mm)
Contact Finish - Mating: Gold
Contact Finish Thickness - Mating: 8.00µin (0.203µm)
Contact Finish - Post: Gold
Part Status: Active
Contact Shape: Square
Contact Length - Post: 0.146" (3.70mm)
Insulation Height: 0.480" (12.20mm)
Shrouding: Shrouded - 4 Wall
Insulation Material: Polyamide (PA), Nylon
Contact Length - Mating: 0.354" (9.00mm)
на замовлення 311 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 6
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: CONN HEADER R/A 2POS 7.92MM, Features: Board Guide, Packaging: Bag, Connector Type: Header, Voltage Rating: 1000VAC/DC, Current Rating (Amps): Varies by Wire Gauge, Mounting Type: Through Hole, Right Angle, Number of Positions: 2, Number of Rows: 1, Style: Board to Cable/Wire, Operating Temperature: -55°C ~ 85°C, Contact Type: Male Pin, Fastening Type: Latch Holder, Number of Positions Loaded: All, Termination: Solder, Material Flammability Rating: UL94 V-0, Contact Material: Copper Alloy, Insulation Color: Beige, Pitch - Mating: 0.312" (7.92mm), Contact Finish - Mating: Gold, Contact Finish Thickness - Mating: 8.00µin (0.203µm), Contact Finish - Post: Gold, Part Status: Active, Contact Shape: Square, Contact Length - Post: 0.146" (3.70mm), Insulation Height: 0.480" (12.20mm), Shrouding: Shrouded - 4 Wall, Insulation Material: Polyamide (PA), Nylon, Contact Length - Mating: 0.354" (9.00mm).
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
DF22-2P-7.92DS(53) DF22-2P-7.92DS(53) Виробник : Hirose Connector DF22_Catalog_D31682_en.pdf Power to the Board CONN HEADER R/A 2POS 7.92MM